Adres

05-530 Góra Kalwaria, Pijarska 121

Numer kontaktowy

+48 605 099 273

Worki do żywności – opakowania spożywcze

worki do żywności

Worki do żywności – niezbędne w gastronomii i handlu.

Nie da się ukryć, że najbardziej popularnym materiałem do przechowywania żywności niezmiennie jest folia. Nie tylko ze względu na swoją cenę, ale także wytrzymałość czy możliwości zapewne długo trend ten nie ulegnie zmianie. W związku z tym warto poznać nie tylko jej zalety, ale również wady oraz sposoby jej wykorzystania do przechowywania rozmaitych produktów. Z pewnością ta wiedza umożliwi dłuższe zachowanie świeżości jedzenia, a w związku z tym pozwoli zminimalizować ilość marnowanych produktów.

Folia do żywności – wykorzystanie i zastosowanie

Chociaż opakowania foliowe stosowane są w praktycznie każdej branży, chcemy dzisiaj skupić się na zaletach, które przede wszystkim cenią sobie rodziny oraz gospodarstwa domowe. Jako producent folii HDPE oraz LDPE doskonale wiemy, że poddajesz je różnym próbom. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak standardowo powinna zachowywać się folia. Najważniejszymi cechami, jakie posiadają worki do żywności, są bez wątpienia elastyczność oraz plastyczność. Warto dodać, że jest bardzo wytrzymała na różnego rodzaju uszkodzenia, ale przy tym dobrze chroni żywność . Wszystko to, byś mógł bezpiecznie przechowywać swoje jedzenie, nie tracąc przy tym jego świeżości. Worki do żywności będą doskonałym rozwiązaniem do przechowywania zwłaszcza produktów mrożonych. Folia termokurczliwa sprawdzi się także do procesu zgrzewania przy pakowaniu próżniowym. Właściwie jedną z ważniejszych informacji na jej temat jest to, że nie zawiera ona substancji toksycznych, szkodliwych dla zdrowia i życia ludzi.

Certyfikaty to gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Nawet jeżeli do tej pory tego nie robiłeś, warto zwracać uwagę na atesty, które posiada używana przez nas folia. W końcu ma ona kontakt z jedzeniem, dlatego tak ważne jest, by była bezpieczna dla naszego zdrowia. Folia do żywności nie może w żaden sposób oddziaływać na smak, barwę czy nawet zapach żywności. Sprawdzaj zatem, czy folia do pakowania żywności, którą regularnie kupujesz, posiada atest PZH. Mówi on o tym, że jest ona nie tylko bezpieczna dla ludzkiego zdrowia, ale przy tym została wyprodukowana z troską o środowisko. Produkowane przez naszą firmę folie posiadają również certyfikat BRC – Global Standard of Packaging and Packaging Materials to standard stanowiący serię wymagań dla materiałów opakowaniowych o różnym przeznaczeniu. Warto zaufać sprawdzonym producentom.

Folia do żywności – bezpieczna i szybka opcja

Folia do żywności jest używana bardzo często w codziennym życiu. Nic zatem dziwnego, że zastanawiamy się, jak najlepiej wykorzystać drzemiący w niej potencjał. Jeżeli będziemy pamiętać o kilku zasadach, wymienionych w powyższym artykule – na pewno nie narazimy swojego zdrowia. Folia spożywcza to bez wątpienia niezbędny artykuł w każdym domu i w każdej gastronomii, dlatego tym bardziej warto sprawdzać atesty oraz certyfikaty, które posiada.